Blog

Football Club Twitter, #FCT. De club om te volgen.

Het jaar is bijna voorbij. Dan zie je overal, hele leuke lijstjes voorbij komen. Ongemakkelijke maar oh zo gewaardeerde virtuele schouderklopjes. Omdat deze lijsten zich vaak in aantal beperken en het voetbal in Nederland op twitter heel toffe mensen bezit, heb ik er geen lijst maar een club van gemaakt. Als je gek bent op het spelletje en actief deel neemt aan twitter, heb je deze ploeg nodig.

De Basis:

De keeper:

@sjoerdmossou

Sjoerd Mossou

De vaste waarde, de positie waar je niet zonder kan. Ze zijn altijd anders dan de rest. Maakt mijn inziens de mooiste columns van Nederland. Snapt de voetbalwereld.

De achterhoede:

@Bakkes__

Paul

Krijgt een warm gevoel van PSV, kan hij ook niks aan doen. Eén van de sympathiekste twitteraars die je gaat volgen. Onze smaken op voetbalgebied liggen extreem dicht bij elkaar. Tijd dat jullie hem eens gaan ontdekken.

@DuBlanqeBogardeDuBlanqeBogarde

De aanvoerder. De inspiratiebron. Het fenomeen. Heeft geen toelichting nodig.

@JeanPaulRison

Jean-Paul Rison

Scherper dan Messi. Sommige vinden het een pseudojournalist omdat hij de waarheid spreekt. Ik vind het een held. Blij dat ik wekelijks naast deze jongen mag zitten om de voetbalwereld door te nemen. Hij schijnt voor Utrecht te zijn maar ik verdenk hem van een Feyenoord onderbroek.@MinneG

Minne Groenstege

John Stones van de voetbaljournalistiek. Helemaal Engeland, lees Everton gek. Fan van Tim Cahill een moetje in je tijdlijn.

Het middenveld:

@arcinho

Arco Gnocchi

Wat Arco zo ingewikkeld maakt is dat hij het beste is zodra Ajax verliest. maar dat willen we helemaal niet. Reist de wereld over, van onze belastingcenten verdomme. On en Offline topgozer.@GARRINCHA_

Garrincha

Garrincha praat iets minder dan de basisklanten, maar als hij wat zegt is het (bijna) altijd raak. Krijgt spelers op de kast, ja jij ja Elia!@Jonadoum

J

Jona’s beste eigenschap is kijken, de man kijkt alles. Series, voetbal. In voetbalquizen is hij niet goed, maar hey who cares?! Pompey, Bursaspor, het gaat erom dat hij het allemaal gezien heeft.

De voorhoede:

@MOTTENZEDAN

Léon

Zelfspot is wat je nodig hebt in de eredivisie als je bent voor een vreemdelingen legioen, met geld van een rijke voorzitter en een stadion wat nooit vol zit. Léon heeft dat. @Prof_Gasselich

Professor Gasselich

Als Ajax de passie en scherpte voor deze club bezat, telde we echt nog mee.@YoungWellens

Lars

De troetelbeer uit de toendra van Noord Holland. Drinkt graag een ijskoud pijpje, komt graag in Volendam, vind Jan Smit van het niveau van Justin Bieber, lijp van retro games. En gewoon een hele lieve jongen.

De ijzersterke bank:

@ChrisD_13

Chris

De fijne snuiter uit Amsterdam, overal wel een mening over, goeie om erbij te hebben.

@DanielOude

Daniel Oude

Peter wees mij ooit op Daniel. Momenteel gaat het in sneltreinvaart met Daniel. Maakt weergaloze korte filmpjes, kijkt heel veel voetbal. Van Benny Hill tot GTST.

@doingthe116

Joris van de Wier

Joris, weet alles van het Verenigd Koninkrijk. ALLES. Kijkt met een schuin oog ook naar Willem II. Gaat helemaal los als hij huisdieren ziet met een voetbalsjaal om.

@FlorisRoos

Floris Roos

Een hele goede, maar je moet wel een beetje voor Ajax zijn, want dat is zijn club. Zijn ideaal.@JoopBuyt

Joop Buyt

Joop. Drinkt lauwe AA op een balkon in Den Haag. In een oude Kappa jogging. Daar moet je het mee doen. Joop snapt  het leven. Joop is eigenlijk een ras echte Turk.@kevin6188

Kevin van Nunen

Kevin is een packagedeal met Floris, eigenlijk. De moetjes voor Ajacieden. Vliegt de club overal achterna.

@PassieDeWilde

Passie de Wilde

Elke Nederlandse ploeg heeft een Belg nodig om in de maling te nemen in de kleedkamer. Passie is voor Malinwa. Passie is gek op mooie dingen en die schotelt hij jullie dan ook dagelijks voor.@Philip_Schreurs

Philip Scheurs

Philip, voor de middag wedstrijden. De avondpotjes moet hij helaas al in bed liggen. Philip heeft heel veel talent met de ervaring die erbij gaat komen, gaat het een hele grote worden. Die komt er wel, wees er nu vast bij om het proces te volgen.@RickLenders

Rick

Rick PSV topper. Kijkt ook graag wedstrijden buiten Eindhoven. Nog zo een jongen met talent.@Sjorrr

Jorrit

Jorr heeft een goede kijk op het spelletje. Ziet dingen snel. Passie voor Zuid-Amerika. @Souf036

Bilal

We hebben wat kleur nodig in deze roomblanke voetbalvereniging. Bilal heb je nodig in je tijdlijn. Ze spelen ook voetbal buiten Europa. Wil je weten wie de Afrikaanse beker voor bekerwinnaars heeft gewonnen? Vraag het Bilal@Tijmenl

Tijmen Lensink

Een grappenmaker die soms even het voetbal loslaat om twee mensen een balletje over en weer te zien slaan gescheiden voor een netje. Gekkie. Humor, Tijmen goochelt met woorden en maakt goede flauwe grappen. Zou een ex-tennisser die dat ook probeert nog wat van kunnen opsteken. @timcardol

Tim Cardol

Tim scoort zelf vaak, tenminste als hij scoort bij DVVA RT hij dat altijd, maar geen ijdeltuit hoor. Tim is een bijzonder slimme jongen ook, kan je nog wat van opsteken buiten het voetbal. Verder schrijft hij heerlijke stukjes voor Voetblah.@WesBeuvink

Wes Beuvink

Wes is ook zo een talent. De statistieken generatie. Kijkt veel, schrijft veel, tweet goed. Moet je hebben.@WillemHaak

Willem Haak

Willem slaat vaak wedstrijden over van onze ploeg, moet hij weer naar Italië. Inter is zijn club maar heel Italië boeit hem. De Serie A is weer in aanzien aan het winnen, dit proces volg je het prettigst aan de hand van Willem.

De CEO:

@nealpetersen

Neal Petersen

De alles (een beetje) kunner van de club. Kent iedereen, regelt dingen, doet dingen. De grote baas van het toekomstige Nederlandse voetballandschap.

De ere voorzitter:

@JurrVanWessem

Jurriaan van Wessem

Koning Mediterraan. Zoveel parate kennis, het is intimiderend. Kan prachtig vertellen. Tweet de hele dag prachtige feiten en weetjes. Als je Jurr niet volgt geloof ik niet dat je echt gek bent op het spelletje.

Onze scout:

@ThomasSchaling

Thomas Schaling

Scout alles en iedereen. Staat tussen de mensen. Voorziet alle normale vragen van goede antwoorden. Kent iedere speler al voordat jij hem hebt ontdekt op een nachtelijke stream van de Peruaanse competitie of FM

Onze huis commentator:

@JeroenElshoff

Jeroen Elshoff

Heeft geen toelichting nodig. Snapt twitter, kan zijn werk als de beste.

Onze gear is van:

@FootballCulture

Football Culture

Ga ik geen woorden aan vuil maken, logisch. Kom op zeg, is maar één merk dat voetbal écht snapt.

Artwork leverancier:

@kampseedorf

Kamp Seedorf

Ons hele stadion mogen ze volplakken. Nog nooit iets kuts gemaakt, nog nooit.

Onze huisdichter:

@KlausPutzer

KlausPutzer

Misschien kunnen jullie deze held uit zijn pensioen trekken.

Onze SocialMedia strateeg:

@pieterhorstman

Pieter Horstman

Bij alles wat jij zegt of denkt heeft deze jongen binnen een seconde een passende gif. Is een beetje gek op Amerikaanse sporten, maar als we ons best doen houden we hem behouden voor het voetbal.

Onze content koningen

@brusselmans

Peter v. Vliet

Allesvreter. Formule 1, NBA, NFL, Voetbal. Pikt het beste eruit en deelt dit met ons. Wat kan je nog meer willen? Niks.

@SIEMDMA

SIEMDMA

Siem is de enige die niet veel tweet en toch een plek heeft. Gozer zit opgesloten en moet hele dag filmpjes maken, dat kan hij namelijk als de beste. Ooit komt hij terug met zijn vlijmscherpe tweets. Ik weet het zeker. Hou tot die tijd AjaxTV in de gaten. Als het mooi is komt het van de hand van Siem

Ons blad:

@Staantribune

Staantribune

Football Culture is in. Omdat dit een lijst met voorlopers is, zijn wij sowieso Staantribune. Het mooiste en eerste in zijn genre. Kopen!

Ons blog:

@voetblah

Voetblah

Fijnste dagelijkse stukken op het internet. Zonder concurrentie. Al 7.5 jaar, wat een prestatie! Hup Hein, Teun en Tim!

Onze statistici en allesweters:

@MijlpaalMin

Ramon Min@sportzeloot

Michel Abbink

Ons naslagwerk word gemaakt door:

@eddy_terstall

Eddy Terstall

Als er ooit iemand een film over onze club wilt maken kan dat er maar één zijn. Niemand komt in de buurt van Eddy in de Nederlandse cinema wereld, misschien Habbekrats maar die houden niet genoeg van voetbal, op twitter.

@OzcanAkyol

Özcan Akyol

Als we willen dat die film er komt, moet er eerst een boek zijn, want Nederland heeft oneindig geld voor boekverfilmingen. Laten we dat boek dan maar schrijven door een hele goede en één die gek is van voetbal. Özcan is onze man. Is voor Go Ahead, benieuwd hoe hij met een sterrenploeg als deze omgaat.

Onze huisjurist:

@Voetbaladvocaat

Christiaan Visser

En tot slot onze vrienden van de pers:

In de CTRL+C / CTRL+V wereld van het voetbalnieuws anno nu, zijn er gelukkig nog een paar journalisten die het niveau ontstijgen, allemaal op hun eigen manier prachtige schrijvers, en twitteraars.

@BVlietstra

Bart Vlietstra@IwanTol

Iwan Tol@johanvanboven

Johan van Boven@mennopot

Menno Pot@Meub69

Sander Schomaker@MJvdHeuvel

Mark van den Heuvel@remregterschot

Remco Regterschot